یکشنبه 18 خرداد 1399

بهره برداری از 18 واحد ، تاسیسات گردشگری استان در سال 98

  • 28 اردیبهشت 1399
  • 13:17
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 13 بازدید
  • Article Rating
بهره برداری از  18 واحد ،  تاسیسات گردشگری استان در سال 98

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی همدان گفتت:       رشد و توسعه گردشگری در مقاصد گردشگری محرک اقتصادی  و سرمایه گذاری محسوب می شود و می تواند به ایجاد کسب و کارهای جدید و اشتغال و درآمدزایی منجر شود.

علی خاکسار گفت :  استان همدان به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ایران زمین،  داراي جاذبه هاي تاريخي، فرهنگي، طبيعي و ویژگیهای منحصر بفردی است و این ظرفیتها سبب شده است در فصول مختلف پذيراي مهمانان و گردشگران داخلي و خارجي باشد و در فصول پر رونق گردشگری نیازها به ايجاد مراكز اقامتي، تفریحی و دیگر تاسیسات گردشگری جدید را برای سرمایه گذاران پدیدار نماید.

او گفت : در اين راستا در سال 1398 تعداد 18 واحد تاسیسات گردشگری جدید در استان همدان افتتاح و به بهره برداری رسید،

خاکسار ادامه داد: هرچند سرمایه گذاری و ایجاد تعدادی از واحدها از سالهای قبل آغاز شده بود. اما تاسیسات جدید شامل هتلهای کتیبه در شهر همدان و فاران در شهرتویسرکان، سفره خانه های سنتی باغ آرزوها در روستای هدف گردشگری ملحمدره و حاج مصطفی در روستای امزاجرد، 6 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در همدان و 8 اقامتگاه بومگردی در شهرستانهای همدان، بهار، کبودرآهنگ و اسدآباد بود که حجم سرمایه گذاری انجام شده برای این تاسیسات جدید بالغ بر450میلیارد ریال بود که منجر به ایجاد اشتغال مستقیم برای 110  نفر گردید.

محمدرضا خلجی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.