چهارشنبه 20 فروردین 1399

مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافرپذیر در استان همدان را گزارش دهند

  • 05 فروردین 1399
  • 12:51
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 10 بازدید
  • Article Rating
مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافرپذیر در استان همدان را گزارش دهند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافرپذیر در استان همدان را گزارش دهند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان

علی مالمیر ظهردیروز  دوشنبه4اسفند در صحن شورای شهر همدان با بیان اینکه مجموع تخت‌های اقامتی دارای مجوز از میراث فرهنگی استان همدان ۴ هزار و ۳۰ تخت است و طی روز دوم فروردین ماه مجموع تخت اشغال شده ۹ تخت بود که نمی‌توانستیم آنها را مسافر نوروزی بدانیم، گفت: در بازدید از مرکز اقامت گنجنامه نیز فردی به علت بازسازی منزلش خانواده را در هتل گنجنامه مستقر کرده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه در باغ‌ها بیشتر شاهد حضور مسافر هستیم و در حال حاضر سطح اشغال هتل‌های استان همدان حتی یک درصد هم نیست در حالی که سال گذشته بیش از ۹۵ درصد بود، اظهار داشت: اگر ستاد مقابله با کرونا به این تصمیم برسد که هتل‌ها باید تعطیل شوند این کار انجام خواهد شد.

مالمیر خانه مسافرها را از حوزه‌های پرچالش برشمرد و با بیان اینکه از روز اول ۱۴۰ خانه مسافر را بازدید کردیم که بیشتر آنها خالی بودند و حدود ۱۰ خانه؛ مسافر داشتند که با کمک نیروی انتظامی و نیروی قضائی پلمب شدند، گفت: در این بازرسی‌ها در مواردی صاحب خانه‌مسافر اصلاً درب خانه را باز نکرد و چگونه می‌توانستیم با این موضوع برخورد کنیم.

او با بیان اینکه غالب خانه مسافرها بررسی شده و شماره تلفنی نیز پیش‌بینی شده تا مردم موارد تخلف خانه مسافرها را گزارش دهند و بر اساس تماس‌های برقرار شده گشت میراث فرهنگی به آدرس داده شده اعزام می‌شود، گفت: روزانه حداقل ۲۵ تماس با شماره تلفن پیش‌بینی شده برقرار می‌شود که حدود ۵ تا ۶ مورد از آنها آدرس را در اختیار قرار می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه پلیس فتا نیز در فضای مجازی وارد عمل شده و ارتباط مسافران با اجاره دهندگان خانه مسافرها در فضای مجازی قطع شده است، گفت: تعداد مسافران حاضر در همدان اندک است و کسانی که دیده می‌شوند بیشتر مقیم سایر استان‌ها و همدانی هستند.

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.