چهارشنبه 20 فروردین 1399

لغو۲۷ اجرای مراسم نوروزگاه در شهرستانهای درگزین و رزن استان همدان

لغو۲۷ اجرای مراسم نوروزگاه در شهرستانهای درگزین و رزن استان همدان

رئیس میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی شهرستان رزن ودرگزین از لغو۲۷ اجرای مراسم نوروزگاه در ایام نوروز به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان

شهروز کهیایی امروز یکشنبه 25 اسفند درخصوص لغو برنامه‌های نوروزی برای پیشگیری از شیوع کرونا گفت:

« ۲۷ نوروزگاه‌ در شهرستان رزن ودرگزین  پیش‌بینی کرده بودیم که به دلیل شیوع ویروس کرونا و اینکه تجمع افراد  را در پی داشت، کلیه برنامه های نوروزگاه لغو گردیدند و مراسم نوروزگاه لغو شده و از مردم تقاضا داریم از سفرهای های غیر ضروری به این شهرستان  اجتناب کنند.»

او  با اشاره به ممنوعیت اقامت مسافران در منازل استیجاری و خانه های مسافر یادآور شد: « تنها مهمانپذیر  رزن که یکی از  تاسیسات گردشگری رزن هست در ایام نوروز تعطیل است و خدمات دهی نخواهند داشت».

کهیایی با اشاره به اینکه حفظ سلامت مردم امری مهم است،از شهروندان رزن ودرگزین خواست  باتوجه به محوریت این شهرستان به استان قم برای حفظ جان و سلامت مردم از اجاره منازل استجاری و خانه مسافر پرهیز کنند که درصورت مشاهده با دستور دادستان وعوامل نیروی انتظامی پلمپ می شوند .

او افزود : « تا اطلاع ثانوی هیچ اسکانی در شهرستان نداریم و  تمامی مهمانسراهای ادارات دولتی و غیر دولتی، خوابگاه های مدارس شبانه روزی، مهمانسراهای دانشگاه ها و خانه مسافرها که در سالهای گذشته بعنوان محل اسکان مسافرین نوروزی درنظرگرفته میشد تعطیل بوده و اجازه پذیرش مسافر ندارند.»

 

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.